TOKAT GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİ
İDARİ VE MALİ İŞLER DAİRE BAŞKANLIĞI
Gaziosmanpaşa Üniversitesi Ana Sayfası Admin Giriş Sayfası Mail Kutusu Giriş Sayfası   
 


 
Sivil Savunma Birimi
 

  • Sivil Savunma Birimimizce ilgili mevzuatlar çerçevesinde, sivil savunma hizmetleri kapsamında yapılması gereken planları tanzim etmek ve ilgili makamlardan onay almak.
  • Güncellemeler adı altında her yılın 11. ayı sonu itibariyle Yangın yönetmeliğine uygun olarak gerekli sayıda personel belirleyip isimlerini yazarak ekipler oluşturarak bu oluşturulan ekipleri ve yapacakları işleri belirten yazıyı Üniversitemiz Genel Sekreterlik Makamına sunmak.
  • Üniversitemiz bina ve tesislerinde Yangın Yönetmeliğine uygun olarak gerekli önlem ve tedbirlerin alınmasını sağlamak. Yangın Söndürme Tüplerinin dolumlarının periyodik bakım ve kontrollerinin yapılmasını sağlamak.
  • Üniversitemiz bina ve tesislerinde görülen lüzum gereği tespiti yapılan veya birimimize bildirilen Afet ve Acil durum ile ilgili eksikliklerin ve arızaların giderilmesini sağlamak.
  • Afet ve Acil Durum Yönetimi ve yangından korunma ile ilgili olarak Üniversitemiz personelini bilgilendirmek amacı ile   yıl içerisinde tatbikatlar düzenleyip uygulamalı olarak bilgilendirmek.

 

 
75540
Gaziosmanpaşa Üniversitesi
60150 Tokat / TÜRKIYE, Tel:+90 356 252 1616, Tasarım: Bilgi İşlem Daire Başkanlığı, 2013© Tüm Hakları Saklıdır.